play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: O krok od tragedii po ataku pijanego nożownika

today2 lutego 2021

Background

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który w trakcie domowej awantury dźgnął nożem swojego znajomego. To jednak nie jedyny sprawca niebezpiecznego zdarzenia z nożem w ręku w Mysłowicach.

Pijacka awantura na imprezie – mogła skończyć się tragedią

Jak ustalili śledczy, w niedzielne popołudnie 59-letni mysłowiczanin spożywał w swoim mieszkaniu alkohol ze znajomymi. W pewnym momencie pomiędzy nim, a 48-letnim uczestnikiem imprezy doszło do awantury, w trakcie której 59-latek ugodził go nożem. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez pogotowie, mężczyzna w ciężkim stanie przewieziony został do szpitala. W toku dalszych czynności okazało się, że jest on poszukiwany przez mysłowicki sąd do odbycia kary 2 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali też podejrzanego o spowodowanie tego zdarzenia. We krwi miał ponad 2 promile alkoholu. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Mysłowicach tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

policjant z zatrzymanym mężczyzną przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach

Piasek – agresywny recydywista groził nożem kobiecie

Mysłowiccy policjanci zostali też wezwani na interwencję do jednego z bloków w dzielnicy Piasek. Na miejscu okazało się, że pijany mąż 57-latki wszczął awanturę, w trakcie której groził jej nożem pozbawieniem życia. Ta sytuacja nie była odosobniona. Mężczyzna od wielu miesięcy miał znęcać się nad partnerką. Zatrzymany wypierał się, że w tym dniu spożywał alkohol, jednak badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów – miał ponad 2 promile.

Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna był już wcześniej karany za znęcanie, dlatego teraz grozi mu 7,5 roku więzienia.

Źródło i fot. Śląska Policja/Mysłowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content