play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: Park Zamkowy odzyska dawną świetność. Tym razem się uda

today15 lutego 2021

Background

Mysłowiczanie słyszeli o tym nie raz. Rewitalizacja Parku Zamkowego już dawno miała dojść do skutku. Nigdy się to jednak nie udało. Inaczej ma być tym razem.

W Mysłowicach o tym projekcie mówiono od dawna. Dotychczas bezskutecznie. W ostatnich dniach pojawiła się jednak szansa, na rychłą rewitalizację Parku Zamkowego. Rozstrzygnięto przetarg na jego remont, a to oznacza, że jeszcze w tym roku zaniedbany park ma szansę zmienić oblicze.

– Mamy tylko ten rok na realizację projektu. Będzie nowe oświetlenie, będzie wyremontowana muszla koncertowa, powstaną nowe alejki, ogromny – największy w historii miasta – plac zabaw, miasteczko sensoryczne, ławki, ozdobna zieleń – czyli wszystko to co powinno być w parku. Będziemy się starali z tego zrobić takie miejsce godne do rozrywki, do rekreacji, jak to miało miejsce w 60.-70. latach ubiegłego stulecia – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Władze Mysłowic zapewniają, że tym razem projekt dojdzie do skutku, a inwestycja faktycznie przywróci Parkowi Zamkowemu dawną świetność. Czy to rzeczywiście się uda będziemy wiedzieć tegoroczną jesienią.

Inwestycja potrwa bowiem do końca września. Ma pochłonąć 11 milionów złotych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content