play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: „Tyjater elwrów – łosprowki ło Mysłowicach” czyli historia Trójkąta Trzech Cesarzy

today7 sierpnia 2020

Background

„Tyjater elwrów – łosprowki ło Mysłowicach” czyli historia Trójkąta Trzech Cesarzy. W niedzielę 9 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie na Rynku w Mysłowicach. Tematem przewodnim sztuki będzie Trójkąt Trzech Cesarzy. Artyści teatralni i kabaretowi ze Zbigniewem Stryjem na czele przygotowali z okazji 660-lecia Mysłowic cykl mini spektakli plenerowych opowiadających o historii miasta.

„Tyjater elwrów – łosprowki ło Mysłowicach” odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00. Po raz kolejny będzie okazja, żeby poznać kolejny, przedstawiony w zabawny sposób, fragment bogatej historii Mysłowic. Aktorzy podczas spektaklu zatytułowanego „Tyjater elwrów – łosprowki ło Mysłowicach” opowiedzą o Trójkącie Trzech Cesarzy, czyli o niezwykłym miejscu, w którym spotykały się granice trzech mocarstw – Rosji, Austrii i Prus.

Forma scenicznych opowieści nawiązuje do przedwojennych przedstawień ulicznych tworzonych przez elwrów i muzykantów, grywanych na placach i w parkach. Zabawny przekaz, prócz rozrywki w sposób nienachalny przekazuje widzom garść wiedzy historycznej na temat własnego miasta.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content