play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Mysłowice: Wiozła swoje dzieci PIJANA I BEZ PRAWA JAZDY!

today16 lipca 2021

Background

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 31-letnia mieszkanka Mysłowic, która będąc w stanie nietrzeźwości i nie posiadając prawa jazdy, kierowała oplem, wioząc dwójkę swoich dzieci w wieku 6 i 8 lat. Kobieta została ujęta przez świadka jadącego za nią i obserwującego jej manewry na drodze. Za jazdę po pijanemu 31-latce grozi teraz do 2 lat więzienia. Policjanci sprawdzą też, czy swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo.

W poniedziałkowy wieczór (12 lipca), mysłowiccy policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańca, że w rejonie skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Katowickiej, ujął nietrzeźwą kierującą.

Kobieta wykonywała naprzemiennie manewr hamowania, a następnie przyspieszała. Miała też problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyzna, który poinformował policjantów o zdarzeniu, mając podejrzenie, że kierująca może być pod wpływem alkoholu, kontynuował jazdę za oplem. Gdy tylko kobieta zaparkowała swój samochód przy ul. Wyspiańskiego, natychmiast podbiegł do niej, zabrał kluczyki i powiadomił policjantów.

Kierującą okazała się 31-letnia mieszkanka Mysłowic. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Nie potrafiła także utrzymać równowagi. W samochodzie prowadzonym przez nietrzeźwą kobitę znajdowała się także dwójka jej dzieci w wieku 6 i 8 lat.

Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mysłowiczanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a opel nie ma aktualnych badań technicznych.

Niedługo po tym, na miejsce dotarł partner kobiety, któremu mundurowi przekazali pod opiekę dzieci.
Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kobieta będzie odpowiadała przed sądem. Za jazdę po pijanemu grozi jej do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Śledczy sprawdzą też, czy mysłowiczanka swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jako osobie, na której ciąży obowiązek opieki nad dziećmi może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content