play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Myszków: Fałszywy policjant zatrzymany. Wyłudził kilkadziesiąt tys. zł.

today7 lutego 2020

Background

Fałszywy policjant zatrzymany. Metodą „na policjanta” oszukał seniorkę z gminy Koziegłowy i wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 33-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia stycznia. Policja odebrała zgłoszenie, o nieznanym sprawcy, który podając się za policjanta, wyłudził od 64-letniej mieszkanki gminy Koziegłowy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze sekcji kryminalnej z komendy w Myszkowie. Bardzo szybko udało im się ustalić i wytypować jednego ze sprawców.

Już po czterech dniach od zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli sporą ilość biżuterii, około 150 tys. złotych oraz banknoty w obcej walucie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Myszkowa będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content