play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Myszków: Oglądali biżuterię w lombardzie. Nie oddali jej sprzedawcy

today1 marca 2021

Background

Myszkowscy policjanci z patrolówki zatrzymali złodziei złota. Łupem 23-latków padła warta blisko 6,5 tysiąca biżuteria. Sprawcom zuchwałej kradzieży grozi 5 lat więzienia.

W piątek w samo południe myszkowscy policjanci odnotowali na terenie miasta zuchwałą kradzież biżuterii o wartości blisko 6,5 tysiąca złotych. Młody mężczyzna, po wejściu do jednego z myszkowskich lombardów, udawał zainteresowanie kupnem złotego pierścionka i bransoletki, po czym zabrał prezentowaną przez sprzedawcę biżuterię i po prostu wyszedł. Policjanci zebrali wszelkie szczegóły dotyczące zdarzenia i ustalili, że sprawca wsiadł do białego forda transita, w którym czekał na niego kierowca i odjechali w kierunku centrum miasta.

Dyżurny myszkowskiej komendy od razu podał komunikat dotyczący zdarzenia do wszystkich podległych patroli. Wówczas rozpoczęły się intensywne poszukiwania za sprawcami. Po chwili myszkowski policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego powiadomili o zatrzymaniu samochodu w Zawierciu.

Stróże prawa zatrzymali dwóch 23-latków z powiatu zawierciańskiego i odzyskali skradzioną biżuterię. Sprawcy przyznali się do zuchwałej kradzieży. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Myszków

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content