play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Myszków: Pijany 38-latek zatrzymany po raz dziesiąty

today29 czerwca 2020

Background

W ciągu trzech dni dwa razy prowadził pijany, a podczas zatrzymania groził policjantom śmiercią. Mowa o 38-latku z Myszkowa, który na swoim koncie ma już 10 podobnych zatrzymań. Prokurator objął niefrasobliwego kierowcę policyjnym dozorem.

Do pierwszego zatrzymania kierowcy doszło we wtorek, 24 czerwca. 38-latek poruszający się Renault Mascott miał 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierował bez uprawnień, które zostały mu odebrane za podobne przestępstwo. Następne spotkanie z funkcjonariuszami nastąpiło juz w piątek, 26 czerwca, około godziny 18.00 na ulicy Myszkowskiej w Żarkach.

Mężczyzna kierujący tym razem osobową Skodą Fabią, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać przed ścigającym go radiowozem. Chcąc zgubić policjantów porzucił swój pojazd w masywie leśnym i rzucił się do pieszej ucieczki. Jednak już po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 38-latek ponownie był kompletnie pijany – w jego organizmie były 3 promile alkoholu. Mieszkaniec Myszkowa był agresywny i wulgarny – groził śmiercią policjantom z drogówki. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W niedzielę usłyszał zarzuty i odpowie jako recydywista. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Po sprawdzeniu policyjnej kartoteki okazało się, że to już 10 podobna wpadka 38-latka, który z uporem maniaka upodobał sobie jazdę po pijaku. Teraz grozi mu nawet 5 lat za kratami.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content