play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Na drogi, ale i na torowiska. Tramwaje Śląskie będą miały nowe pojazdy

today14 maja 2021

Background

Tramwaje Śląskie inwestują nie tylko w to, co bezpośrednio na co dzień służy pasażerom, a więc remonty torowisk czy nowe wagony. Najnowsza umowa spółki zapewni jej trzy nowe pojazdy specjalistyczne, które mogą się poruszać zarówno po drogach jak i po torowiskach tramwajowych.

Tramwaje Śląskie będą miały trzy nowe pojazdy specjalistyczne. Mają one pomagać w realizacji inwestycji i napraw na torach:

– Inwestujemy w specjalistyczne pojazdy techniczne, żeby zdecydowanie poprawić efektywność działania służb technicznych, zwiększyć zakres prac możliwych do przeprowadzenia przez naszych pracowników, podnieść bezpieczeństwo i komfort pracy oraz zadbać o środowisko, dzięki nowoczesnym silnikom, spełniającym dzisiejsze normy spalin godnie z zapisami umowy, producent ma dostarczyć 3 pojazdy torowe, przeznaczone do transportu materiałów, urządzeń oraz przewozu osób – chodzi tutaj o brygady torowo-remontowe – mówi Radiu Piekary Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tłumaczy Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich i dodaje, że pojazdy muszą mieć jeszcze kilka innych funkcji:

– Pojazdy te mają służyć też do usuwania skutków awarii oraz utrzymania płynności ruchu szynowego, poprzez wykonywanie niezbędnych czynności takich jak: przeglądy, prace naprawcze i konserwacje nawierzchni szynowo-drogowej. Wymogiem jest dwusystemowość tych pojazdów, dzięki której mogą się poruszać zarówno po drogach, jak i torowiskach, oraz zastosowanie nowoczesnych jednostek napędowych.

Trzy nowe pojazdy mają zostać dostarczone do zajezdni w Bytomiu do maja przyszłego roku. Ich koszt to 2,5 miliona złotych.

Fot. Tramwaje Śląskie S.A.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content