play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Na straż miejską w Katowicach mieszkańcy czekają kilkanaście godzin? JEST DONOS I KONTROLA

today11 grudnia 2020

Background

Jest anonimowy donos, jest też kontrola miasta. Mowa o sytuacji w Straży Miejskiej w Katowicach w której, jak twierdzi autor listu, sytuacja jest bardzo zła. W piśmie czytamy, że w straży są spore braki kadrowe, przez co mieszkańcy muszą czekać na interwencję nawet kilkanaście godzin. Władzom straży zarzuca się też brak awansów, podwyżek i marnotrawienie publicznych pieniędzy z miejskiego budżetu.

– Po otrzymaniu anonimu ze Straży Miejskiej prezydent Marcin Krupa zlecił przeprowadzenie kontroli w tej jednostce. Taka kontrola jest przeprowadzana przy wydział Audytu i Kontroli Urzedu Miasta Katowice – tłumaczy Ewa Lipka z katowickiego Ratusza.

– Dla nas Straż Miejska to bardzo ważna służba, która odpowiada za ład, bezpieczeństwo i porządek w mieście. Mimo, że to anonim, musimy podjąć działania w tym zakresie.  Trudno szacować, jak długo potrwa kontrola. Wszystkie dalsze informacje przekażemy po zakończeniu działań kontrolnych. – zaznacza Ewa Lipka.

Anonimowy list liczy 9 stron. Z tym, co napisał jego autor, nie zgadza się spora część strażników miejskich, dlatego też sami postanowili zareagować i wystosowali do prezydenta Marcina Krupy pismo, w którym wspierają obecnego komendanta.

Czekamy w takim razie na wyniki audytu i do tego tematu jeszcze wrócimy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content