play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Na targowisku w Będzinie pobiło się dziewięciu…. Bułgarów. Śledztwo trwało kilka miesięcy

today30 stycznia 2020

Background

Łącznie 9 obywateli Bułgarii usłyszało zarzut udziału w bójce na targowisku miejskim w Będzinie. Pięć kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 30 do 64 lat, w trakcie zajścia, oprócz gołych dłoni, używało także metalowych części…. wieszaków na ubrania.

Powód nieporozumień między obcokrajowcami prowadzącymi biznes w Polsce wydaje się zupełnie absurdalny – zaczęło się od uwagi na temat zaparkowanego samochodu.  Sprawa ciągnęła się przez wiele miesięcy. Będzińscy śledczy  właśnie ją zakończyli.

Obywatele Bułgarii, którzy złamali polskie prawo, od dawna mieszkają na terenie RP, a trudnią się głównie handlem odzieżą na terenie różnych targowisk. Do feralnego zdarzenia doszło na początku kwietnia ub.roku. Większość uczestników bójki jest ze sobą w mniejszym lub większym stopniu spokrewniona. Zdziwienie wzbudza fakt, że przyczyną bójki nie były kwestie dotyczące rozliczeń finansowych, czy też lepsze miejsce do handlowania. Śledczy ustalili, że kilka dni przed zajściem w Będzinie, na terenie targowiska w Chrzanowie, jedna z kobiet zwróciła uwagę innej, że jej samochód został nieprawidłowo zaparkowany i stacza się na stoisko handlowe. Między kobietami doszło wówczas do przepychanki. Prawdziwy wybuch niekontrolowanej agresji nastąpił jednak dopiero na będzińskim targowisku. Agresywni obcokrajowcy zaczęli się nawzajem okładać pięściami, w ruch poszły również metalowe rurki z konstrukcji wieszaków na straganach. Zawiadomienie na policji złożyło kilku uczestników zajścia, którzy umniejszali swój udział w nim, a jednocześnie wskazywali na większą agresję strony przeciwnej. Zadaniem śledczych stało się dokładne wyjaśnienie całego przebiegu bójki, oraz ustalenie wszystkich uczestników.

Finałem sprawy jest przedstawienie zarzutu łącznie 9 osobom. Dalszym ich losem zajmie się teraz prokurator i sąd, a za udział w bójce każdemu z uczestników grozi do 3 lat więzienia.

źródło: Policja Będzin

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content