play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Na ten dzień czekają maturzyści. Jutro wyniki matur

today10 sierpnia 2020

Background

Na ten dzień czekają maturzyści. Jutro wyniki matur. We wtorek 11 sierpnia Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki matur przeprowadzonych w czerwcu i lipcu 2020 r., czyli zarówno w pierwszym i drugim terminie przystępowania do egzaminu dojrzałości. Abiturienci szkół średnich zobaczą, logując się na stronę OKE Jaworzno, jakie uzyskali wyniki. Tego dnia otrzymają także świadectwa dojrzałości.

Jutro wyniki matur. Wyniki zostaną udostępnione w specjalnych systemach informatycznych, prowadzonych przez OKE, pomiędzy godzinami 8.00 a 10.00. Logowanie odbędzie się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie otrzymali od dyrektora szkoły średniej, do której uczęszczali.

Absolwenci, którzy:

  • zdali egzamin – otrzymają świadectwo dojrzałości (wraz z odpisem)
  • podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach – otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości
  • nie zdali egzaminu – otrzymają informację o wynikach egzaminu dojrzałości.

Przypomnijmy, że w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa egzaminy maturalne odbyły się w dniach 8-29 czerwca, a nie tradycyjnie w maju. Drugi termin egzaminu dojrzałość odbył się w dniach od 8- 17.00 lipca br. W tym roku nie odbyły się egzaminy ustne.

źródło: https://cke.gov.pl/

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content