play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nadal chłodne kaloryfery w Bytomiu i Zabrzu. Usterka została zlokalizowana

today10 lutego 2021

Background

Awaria w elektrociepłowni Fortum w Zabrzu – w naprawie, ale tysiące odbiorców nadal może mieć problemy z dostawami ciepła.

Kocioł, który w poniedziałek przestał pracować jak trzeba, został wychłodzony i można było wejść do jego wnętrza. Wiadomo już co spowodowało awarię.

– Okazało się, że przyczyną awarii jest nieszczelność układu ciśnieniowego, która jest zlokalizowana na wysokości około 40 metrów wewnątrz kotła. Przed południem przeprowadzimy inspekcję miejsca nieszczelności, a producent kotła będzie mógł ocenić zakres koniecznych prac i przewidywany czas naprawy – tłumaczy Jacek Ławrecki, rzecznik firmy Fortum.

Problem dotyczy ponad 50 tysięcy mieszkań w Zabrzu i Bytomiu. Kaloryfery nie będą jednak całkowicie zimne, a jedynie nieco chłodniejsze co jednak przy tak niskich temperaturach i tak będzie odczuwalne. Stąd inicjatywa firmy Fortum:

– Aby zminimalizować niedogodności zdecydowaliśmy o kupnie grzejników elektrycznych i będziemy te grzejniki przekazywać do placówek oświatowych, wskazanych przez władze Bytomia i władze Zabrza – dodaje rzecznik  Jacek Ławrecki.

Dotychczasowe dostawy ciepła firmy Fortum zostały ograniczone o około 1/3. Wszystko wskazuje na to, że awaria może potrwać jeszcze kilka najbliższych dni.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content