play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nadchodzą wielkie zmiany w Bytomiu! [ZDJĘCIA]

today20 sierpnia 2020

Background

Nadchodzą wielkie zmiany w Bytomiu. Ma niespełna 450 metrów, ale uznawana jest za serce Bytomia. Ulica Dworcowa, niegdyś wizytówka miasta, po 30 latach doczeka się niezbędnej przebudowy.

To jest historyczny element miasta. Jak zresztą wiele miejsc w tym mieście. Była swego czasu wizytówką i chcielibyśmy, żeby ponownie nią była, żeby ludzie chcieli tam przyjeżdżać, żeby ta ulica była bardziej aktywna, przyjazna. Te wszystkie zmiany, łącznie z całą przebudową i wszystkim co się będzie wokół działo, bo warto podkreślić, że tutaj mówimy o remoncie wielu kamienic właśnie przyległych do tej ulicy, sprawią, że na pewno uzyska ona nowy wymiar i nową formę – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Projekt gruntownej modernizacji ulicy Dworcowej wraz z rewitalizacją 11 zabytkowych kamienic jest gotowy. Ma zostać złożony w Urzędzie Marszałkowskim do końca roku. Zakłada, ża nowa ulica Dworcowa będzie wygodniejsza dla pieszych:

Układ i stan tej ulicy nie pozwala, aby przyległe do niej lokale mogły w pełni funkcjonować. Ruch kołowy, który jest konieczny w przypadku dostarczania transportu, czy też przejazdu służb uniemożliwia funkcjonowanie tych lokali. Dlatego też ciąg komunikacyjny, ten kołowy, który jest niezbędny, będzie przebiegał środkiem, tak, że przyległy deptak do kamienic bezpośrednio będzie dostępny dla mieszkańców i właścicieli lokali – dodaje Mariusz Wołosz.

Całkowita wartość rewitalizacji ulicy Dworcowej i kamienic w śródmieściu szacowana jest na ponad 20 milionów złotych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content