play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Nadchodzą wielkie zmiany w Piekarskim Centrum Medycznym

today2 października 2020

Background

W Piekarskim Centrum Medycznym zaszły bardzo istotne zmiany. Szpital jest od teraz w pełni przygotowany do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnym. Placówka otrzymała drugi stopień referencyjności.

Do końca września, do porodu przyjmowane były kobiety w ciąży prawidłowej, niepowikłanej i rodzące w terminie (I stopień referencyjności). W placówce opiekowano się zdrowymi, donoszonymi noworodkami, bez większych patologii, u których nie stwierdza się objawów choroby, jak również nad noworodkami z niezbyt nasilonymi objawami chorobowymi, które mogły pozostać w szpitalu.

Dzięki zwiększeniu referencyjności do drugiego stopnia, w szpitalu będą mogły rodzić również kobiety będące w ciąży zagrożonej. Piekarskie Centrum Medyczne przygotowane jest do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnymi.

Mówiąc prościej polepszyliśmy jakoś świadczonych usług medycznych szczególnie dla kobiet będących w ciąży zagrożonej. Jesteśmy też przygotowani do intensywnej terapii dla wcześniaków,  jak i do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnymi. I najważniejsze, to fakt, że podczas jakichkolwiek problemów zdrowotnych maleństwa, nie będziemy musieli przewozić go do innego szpitala i rozdzielać matki z dzieckiem – mówi Zbigniew Żołnierczyk, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego sp. z o.o.

Oddział Noworodkowy Piekarskiego Centrum Medycznego dysponuje 10 łóżkami. Sale są dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym i kącikiem pielęgnacyjnym. W piekarskim szpitalu praktykuje się system Rooming-in, a to oznacza nieprzerwany kontakt matki i noworodka od porodu do wypisu z placówki.

Warto również zaznaczyć, że piekarski szpital jest w tej chwili jednym z nielicznych szpitali miejskich w naszym województwie z II stopniem referencyjności.

źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content