play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nadzieja na wygaszenie epidemii – trzeba czekać i stosować się do rygorów

today19 grudnia 2020

Background

Epidemia nie słabnie – dane z soboty są całkiem podobne do tych piątkowych. Przed południem resort zdrowia poinformował, że badania za poprzednią dobę potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 267 osób. Znowu dużo zgonów – 483. Co czwarty zmarły chorował na covid 19 i na nic innego.

W województwie śląskim 974 nowe przypadki sars cov2. W epidemicznym zestawieniu, „wyżej” znalazły się: mazowieckie, pomorskie i zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Nie ma odwrotu od nowych obostrzeń – wejdą w życie zaraz po świętach. Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz ostatnio uzasadniał, że trzecia fala epidemii bez ich wprowadzenia, mogłaby skutkować wzrostem zakażeń do kilkudziesięciu tysięcy na dobę. A tego mógłby nie wytrzymać polski system opieki medycznej. Ciągle niepokojąco duża jest również liczba zgonów.

Wśród obostrzeń po świętach – zamknięte pensjonaty i hotele, nieczynne wyciągi i stoki narciarskie – i zakaz przemieszczania się w sylwestra, między godziną 19 a 6 rano. Ogólnie rygory mają być utrzymane do 17 stycznia.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content