play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Najniższy dobowy przyrost zakażeń SARS-CoV-2 od września

today31 maja 2021

Background

Spadki w ministerialnych statystykach. Majowy harmonogram luzowania obostrzeń sanitarnych jest już w pełni zrealizowany. Dziś do szkół wrócili wszyscy uczniowie. Pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło już ponad 20 milionów Polaków.

Nieco ponad 5 tysięcy hospitalizacji i 681 używanych respiratorów – to statystyki Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji pandemicznej w polskim systemie ochrony zdrowia. Te liczby napawają nadzieją, że najgorsze epidemiczne doświadczenia są już za nami.

W całym kraju pierwszą dawkę szczepionki podano już ponad 20 milionom ludzi. Tych w pełni zaszczepionych jest blisko 7 milionów. Wczoraj, tylko w naszym regionie szczepieniu poddało się 30 tysięcy pacjentów. To jeden z najwyższych wyników w kraju. Więcej szczepionek podano tylko w województwie mazowieckim.

Dziś do szkół wrócili wszyscy uczniowie. To ostatni etap zaplanowanego przez rząd na maj luzowania sanitarnych obostrzeń. Kolejne rządowe decyzje powinniśmy poznać już wkrótce.  Pewne jest, że nieprędko rozstaniemy się z maseczkami w zamkniętych pomieszczeniach i środkach transportu publicznego. Zachowanie obowiązku przynajmniej do końca wakacji zapowiedział już minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało kolejny najniższy dobowy przyrost nowych zakażeń SARS-CoV-2. W kraju są 333 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia z województw:
mazowieckiego (54),
dolnośląskiego (33),
śląskiego (32),
wielkopolskiego (32),
łódzkiego (24),
pomorskiego (24),
zachodniopomorskiego (20),
małopolskiego (19),
opolskiego (15),
lubelskiego (13),
świętokrzyskiego (13),
podlaskiego (11),
podkarpackiego (10),
kujawsko-pomorskiego (9),
lubuskiego (9),
warmińsko-mazurskiego (9).
6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Zaraportowano 7 zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content