play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Najważniejsza drogowa inwestycja w Zagłębiu wchodzi w kolejny etap. Zmiany na DK 94

today20 maja 2020

Background

Kończą się prace związane z budową pierwszej łącznicy wzdłuż trasy olkuskiej (DK94), prowadzącej z Dąbrowy Górniczej w kierunku Sosnowca. W czwartek (21 maja) po południu, kierowcy będą już podróżowali nową drogą.

Łącznica docelowo będzie służyć tym kierowcom, którzy zjeżdżają z DK94 w kierunku ulicy Długosza oraz centrów handlowych zlokalizowanych w tej okolicy lub zjeżdżają. Zmieni się również układ drogi, którą kierowcy jeżdżą w kierunku Dąbrowy Górniczej, mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego ratusza.

  • cover play_arrow

    Najważniejsza drogowa inwestycja w Zagłębiu wchodzi w kolejny etap. Zmiany na DK 94 Adam Grabałowski

W tym przypadku ruch będzie odbywał się po dawnym pasie w kierunku Sosnowca. Zmiany pozwolą na rozpoczęcie kolejnych praz związanych z pogłębieniem wykopu w miejscu dawnego skrzyżowania ulicy Długosza i DK94.

Po przebudowie w miejscu dawnego skrzyżowania ul. Długosza i DK94 oraz sygnalizacji świetlnej, powstanie dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem – po jezdniach z obniżonym poziomem – zostanie poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny. Wzdłuż obu jezdni, na długości kilkuset metrów zostaną wybudowane ekrany akustyczne. Obecnie skrzyżowanie stanowi wąskie gardło zarówno na trasie głównej jak i w połączeniach wewnętrznych w obrębie miasta i konurbacji górnośląskiej. Realizacja projektu spowoduje skrócenie czasu podróży w wyniku udrożnienia ruchu na skrzyżowaniu oraz poprawę bezpieczeństwa po rozdzieleniu ruchu lokalnego od tranzytowego. Spodziewane jest zwiększenie płynności ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców, obniżenie emisji spalin, hałasu oraz drgań od taboru samochodowego.

Koszt wszystkich prac, które powinny zakończyć się do końca 2020 r. wynosi blisko 100 mln zł.

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content