play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Napad na 14-latków w Gliwicach. Sprawcy mieli pistolety ZDJĘCIA

today2 lipca 2021

Background

To mogło skończyć się tragicznie. Mowa o rozboju na dwóch nastolatkach do którego doszło w ostatni dzień czerwca przy ulicy Sobótki w Gliwicach. To właśnie tam do chłopców podeszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc pistoletami, zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Przerażeni sytuacją 14-latkowie oddali swoje telefony komórkowe i gotówkę. Policję powiadomiono dopiero po godzinie od zdarzenia. Mimo skąpych informacji, policjanci z komisariatów trzeciego oraz drugiego, wytypowali, namierzyli oraz zatrzymali jednego ze sprawców.

Już po kilku godzinach śledczy z wydziału kryminalnego III komisariatu w Gliwicach, współdziałający z funkcjonariuszami z II komisariatu, na podstawie własnej intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 23-latka. Jest on podejrzany o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą, napadł, zagroził pistoletem i okradł dwóch 14-letnich chłopców.

W czasie rozboju zamaskowani sprawcy (twarze zasłonięte „kominami”) skradli pokrzywdzonym dwa telefony komórkowe i 50 złotych.

Policjanci przeprowadzili przeszukania i odzyskali skradzione mienie, zabezpieczyli też dwa pistolety, jak się okazało – na gumowe kulki. Przypomnijmy, że rozbój to przestępstwo zagrożone 12-letnim pobytem w więzieniu. Zatrzymany mężczyzna jest osobą karaną już za przestępstwa przeciwko mieniu i tym samym, jako działający w ramach recydywy, może mieć pewność, że wymiar kary zostanie z urzędu podniesiony.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content