play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Napad na 19-latka w Tarnowskich Górach. Sprawcy mieli nóż

today30 sierpnia 2021

Background

Napad na 19-latka w Tarnowskich Górach. Do tego zdarzenia doszło w rejonie dworca, gdzie chłopak czekał na przyjazd autobusu. Sprawców było dwóch. Jeden z nich miał przy sobie nóż.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach w rejonie dworca autobusowego. Nastolatek czekał na autobus, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn żądając oddania telefonu komórkowego. Kiedy 19-latek odmówił, młodszy z mężczyzn wyjął z kieszeni nóż i zagroził jego użyciem. 19-latek oddał telefon, a kiedy sprawcy się oddalili, ruszył po pomoc. Poprosił przypadkową osobę o telefon i zadzwonił na policję.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Dosłownie chwilę po zgłoszeniu, policyjni wywiadowcy zauważyli w idącej grupie osób dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców rozboju. Okazało się, że byli to znani policjantom 30-letni mieszkaniec miasta oraz 26-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego.

Podczas czynności mężczyźni byli nerwowi i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Młodszy z mężczyzn sięgnął do kieszeni, ale natychmiast został obezwładniony przez policjantów. Jak się okazało, w kieszeni był nóż, którym mężczyzna zastraszył 19-latka.

Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wywiadowcy odzyskali również skradziony telefon, który wróci do prawowitego właściciela. Nazajutrz po zatrzymaniu, mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował na 3 miesiące 26-latka. Jego starszy kolega został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content