play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Napad na kwiaciarnie w Siemianowicach Śląskich!

today28 czerwca 2021

Background

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali mężczyznę, który napadł na kwiaciarnię. Sprawca wszedł do budynku i ukradł pieniądze z szuflady, był bardzo agresywny, miał też użyć siły wobec florystki. Zatrzymany w swoim mieszkaniu 42-latek jest doskonale znany mundurowym. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci pojechali na interwencję do kwiaciarni, gdzie miało dojść do kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna wszedł tam i z szuflady, gdzie trzymane były pieniądze, wyciągnął gotówkę. Zareagowała na to właścicielka, która nie chciała dopuścić do kradzieży utargu. Wtedy sprawca użył wobec niej siły i uciekł z pieniędzmi.

Okradziona kobieta przekazała jego rysopis mundurowym, co naprowadziło ich na trop. W mieszkaniu policjanci z patrolówki zastali 42-latka i potwierdzili swoje przypuszczenia, że to on jest sprawcą zaistniałego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą, został doprowadzony przed oblicze sądu. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.  Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content