play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Napad na placówkę bankową w centrum handlowym [AKTUALIZACJA]

today29 września 2022

Background

Napad na placówkę bankową znajdującą się w centrum handlowym. Sprawca zastraszył pracowników, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w czwartek, 29 września, około godziny 14.00 w centrum handlowym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Knurowie. Na miejsce wezwano policję i ratowników medycznych.

Napad na placówkę bankową i poszukiwania sprawcy

W piątek, 30 września, poznaliśmy szczegóły zdarzenia. Najpierw mężczyzna – mieszkaniec Gliwic – odwiedził sklep, w którym wyrwał ekspedientce 250 złotych i uciekł do placówki bankowej. Tam zastraszył pracownicę, jednak nie ukradł pieniędzy, a samej kobiecie na szczęście nie stała się krzywda. Na miejsce wezwano policję. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze z Knurowa i Gliwic zabezpieczyli teren oraz rozpoczęli poszukiwania z pomocą psów tropiących. Przesłuchano także świadków zdarzenia. Osobą odpowiedzialną za zajście jest 38-letni mężczyzna, którego zatrzymano, jak informują lokalne media, około godziny 17.00. Znaleziono przy nim, co potwierdził podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji, kominiarkę i nóż.

Dziś, 30 września, 38-latek stanie przed obliczem prokuratora. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, jednak jeśli okaże się, że dopuścił się opisywanych czynów w warunkach recydywy – może trafić za kratki nawet na 15 lat.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content