play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Napad na sklep w Częstochowie!

today14 czerwca 2021

Background

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 36-latka, który napadł na pracownika sklepu z przedmiotem przypominającym broń. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mieszkańca Częstochowy na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło rano, 8 czerwca, w dzielnicy Tysiąclecie. Do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna i kierując w stronę sprzedawcy przedmiot przypominający broń, zażądał od niego pieniędzy. Gdy z łupem wybiegał ze sklepu, został zatrzymany przez przypadkowego świadka, jednak napastnik zagroził mu użyciem broni i udało mu się uciec.

Policjanci podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. Dysponując rysopisem napastnika, po około dwóch godzinach od napadu, partol z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymał mężczyznę. Był to 36-letni mieszkaniec Częstochowy, znany stróżom prawa. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i w ubiegłym tygodniu zdecydował o zastosowaniu względem 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content