play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Napad na zegarmistrza w centrum miasta

today17 maja 2022

Background

Napad na zegarmistrza, a konkretnie zakład zegarmistrzowski w centrum Katowic był zdarzeniem, który z pewnością był trudnym przeżyciem dla pracujących tam osób. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Policjanci z Katowic zajmują się sprawą usiłowania rozboju, do którego doszło w centrum miasta. W działaniach brali udział także strażnicy miejscy, którzy schwytali sprawców.

Napad na zegarmistrza – co wiadomo o zdarzeniu?

Policjanci z I komisariatu w Katowicach zatrzymali w piątek, 13 maja, dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju, do którego doszło w zakładzie zegarmistrzowskim w centrum miasta. Z ustaleń mundurowych wynika, że dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zarządzali wydania gotówki. 

Spłoszyła ich postawa personelu

Napastnicy sądzili, że pójdzie im łatwo, ale… nic bardziej mylnego. Osoby będące na miejscu w chwili napadu wykazały się dużym spokojem i zdecydowaną postawą, co sprawiło, że sprawcy spłoszyli się i wybiegli w kierunku ulicy Warszawskiej. Tam zostali złapani przez funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej, którzy patrolowali miasto. Następnie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z I komisariatu i osadzeni w policyjnym areszcie.

Wyszło na jaw jeszcze jedno przewinienie

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymani nie tylko próbowali okraść zakład zegarmistrzowski, ale także grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem zajścia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia, która wobec młodszego może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Źródło: KMP Katowice

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content