play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Napadł na ekspedientki w sklepach na terenie Piekar Śląskich i Bytomia!

today23 sierpnia 2021

Background

Policjanci zatrzymali w centrum Bytomia sprawcę napadów na sklepy na terenie dwóch miast w województwie śląskim. 22-latek tego samego dnia dopuścił się kradzieży i dwukrotnie napadł na ekspedientki w sklepach na terenie Piekar Śląskich i Bytomia. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

W środę tuż przed 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu został powiadomiony przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w sklepie na ulicy Witczaka doszło do rozboju. Ekspedientka sklepu została uderzona w twarz przez młodego mężczyznę, który ukradł papierosy i uciekł. Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło nieco wcześniej w Piekarach Śląskich. Oficer dyżurny, przy współpracy z dyżurnym z komendy w Piekarach Śląskich, ustalił rysopis sprawcy i przekazał drogą radiową patrolom będącym w terenie. Policjanci z „czwórki” zauważyli na dworcu autobusowym mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podanemu w komunikacie.

22-latek – mieszkaniec Chorzowa – został zatrzymany. Mężczyzna przed napadem w bytomskim sklepie, w jednym ze sklepów w Piekarach Śląskich ukradł piwo, a w drugim napadł na ekspedientkę, uderzył ją w twarz i zabrał papierosy.

Na szczęście żadna z kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń. Bytomscy śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content