play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Napadł na starszą kobietę. Zareagowali świadkowie

today2 listopada 2020

Background

Napadł na starszą kobietę. 29-latek ukradł 77-latce torebkę na tzw. „wyrwę” i uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście zareagowali świadkowie, którym udało się odzyskać łup. Również dzięki ich pomocy udało się rozpoznać sprawcę, który został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 9.50. Na ulicy Starowiejskiej młody mężczyzna wyrwał 77-latce torebkę, w której znajdowały się pieniądze i telefon, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widziało dwóch mężczyzn, którzy ruszyli za nim w pościg. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci udzielili pomocy starszej kobiecie. Wtedy też wrócili świadkowie, którzy pobiegli za sprawcą. Młodzi mężczyźni zdołali odzyskać skradzioną torebkę, jednak napastnik uciekł.

Mimo to bardzo szybko wpadł on w ręce policjantów, dzięki szczegółowemu rysopisowi.W sobotę sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka.

Jednak jak się okazało nie był to koniec tej historii, ponieważ podczas przeszukania mieszkania napastnika, policjanci zastali w nim poszukiwanego listem gończym 31-letniego mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi w miejsce odbywania kary.

źródło: Śląska Policja

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content