play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Napadli i okradli teraz sami wpadli. Trzech bandytów z Dąbrowy Górniczej zatrzymanych

today22 lutego 2022

Background

Napadli i ograbili z pieniędzy i telefonu komórkowego. Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali trzech bandytów, którzy zaatakowali pod koniec stycznia na ulicy Komuny Paryskiej.

Zaczęło się od zaproszenia do wspólnej biesiady a skończyło na siniakach i kradzieży. Trzech bandytów z Dąbrowy Górniczej już w rękach policji. Ci pod koniec stycznia napadli na obywatela Ukrainy.

Wspólna wódka na początek…

Trzech mężczyzn zaprosiło czwartego – obywatela Ukrainy – na wódkę do pobliskiego mieszkania. Ten z chęcią przystał na zaproszenie. Jednak zamiast imprezy, były kopniaki i przemoc. Straty – te materialne – oszacowano na półtora tysiąca złotych.

Śledztwo zwieńczone zatrzymaniem

Najpierw mundurowi dotarli do 26-latka. Wpadł podczas innej kradzieży – tym razem w markecie. Mężczyzna wcześniej był już wielokrotnie karany za kradzieże i posiadanie narkotyków. Nie działał on jednak sam. Jego 28-letniego kolegę, który wspólnie z nim napadł na 35-latka, policjanci zatrzymali 3 dni później. Natomiast ostatniego sprawcę, również 28-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, mundurowi zatrzymali teraz.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z rozbojem. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content