play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Napadli na księdza. Związali go i pobili

today31 marca 2020

Background

Kryminalni z Cieszyna zatrzymali trzy osoby do sprawy rozboju w Brennej. Napastnicy zaatakowali księdza tamtejszej parafii, pobili go i ukradli gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Podejrzani zostali szybko namierzeni przez policjantów i zatrzymani. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

19 marca wieczorem policjanci zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło na parafii w Brennej. Pokrzywdzonym była osoba duchowna. Z relacji księdza wynikało, że został on zaatakowany w swoim mieszkaniu przez nieznane mu osoby. Zamaskowani napastnicy podstępem zmusili duchownego do otworzenia drzwi, a następnie go pobili i związali, po czym ukradli gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzony nie był w stanie opisać przestępców, ponieważ mieli założone kominiarki.

 

 

Sprawą od razu zajęli się kryminalni Cieszyna. Pomimo szczątkowych informacji na temat zdarzenia, bardzo szybko ustalili oni dane osób, które mogły być sprawcami napadu. Policjanci rozpoczęli działania, które ostatecznie doprowadziły ich do pewnej kobiety i dwóch mężczyzn. Sprawcy zostali zatrzymani już na drugi dzień po zdarzeniu. Przy młodszym z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki. Po zgromadzeniu wszystkich dowodów i skompletowaniu materiałów, policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Wszystkim zostały już przedstawione zarzuty popełnienia rozboju. Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content