play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Napadli na niego, gdy kosił trawę. Mówili, że też chcą…

today8 sierpnia 2022

Background

Nigdy nie wiadomo, co wywoła agresję innych osób. Okazuje się, że ofiarą opryszków może paść nawet osoba kosząca trawnik. Tak stało się w Bytomiu.

Mężczyzna zajmujący się koszeniem trawy został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Nie spodobało im się, że nie chciał użyczyć im sprzętu.

Kosił trawę i został zaatakowany

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 9:30 na ulicy Wyzwolenia w Szombierkach. Dwóch mężczyzn zaczepiło koszącego trawnik pracownika jednej z firm zajmujących się zielenią miejską. Mężczyźni powiedzieli mu, żeby dał im podkaszarkę spalinową. Twierdzili, że chcą sobie pokosić trawnik. Gdy mężczyzna odmówił, zaatakowali go, przewracając na ziemię, uderzali i kopali. Wystraszyli się jednak przechodzących ludzi i uciekli.

Pokrzywdzony 32-latek został przewieziony na konsultacje do szpitala i po badaniach wrócił do domu. Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców ataku. Zatrzymali napastników jeszcze tego samego dnia. Okazali się nimi 31 i 38-letni mieszkańcy Bytomia, dla których nie było to pierwsze tego typu przestępstwo.

Sprawcy, decyzją sądu, zostali aresztowani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Bytom

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content