play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Napisz rozkład jazdy z kolejarzami

today19 kwietnia 2021

Background

Do końca czerwca można wypowiedzieć się w sprawie nowego rozkładu jazdy regionalnych pociągów, który zacznie obowiązywać od grudnia. Koleje Śląskie już w kwietniu zaczynają rozpisują siatkę połączeń i godziny kursowania pociągów. Przewoźnik zapewnia, że opinie i głos pasażerów są dla niego najważniejsze, dlatego zachęca do zgłaszania swoich uwag i propozycji.

Jak czytamy w informacji przewoźnika 400 pociągów uruchamianych w ciągu doby, z jednej strony stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki, przygotowujących liniowy rozkład jazdy. Jego budowa jest niezwykle skomplikowanym procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, często niezależnych od lokalnego przewoźnika.

Siatka połączeń kolejowych na terenie woj. śląskiego każdorazowo budowana jest od podstaw. Specjaliści przygotowujący nowy rozkład jazdy muszą brać pod uwagę zarówno połączenia przewoźników, mających wyższy priorytet na szlakach, jak i dostosować się do dostępnej aktualnie infrastruktury kolejowej na poszczególnych odcinkach. Aby nowy, roczny rozkład jazdy mógł wejść w życie w grudniu, prace nad nim trzeba rozpocząć już w kwietniu.Koleje Śląskie wychodzą naprzeciw sugestiom pasażerów i zachęcają do składania swoich uwag i propozycji. Można je kierować na adres: rozkladjazdy@kolejeslaskie.com do 30 czerwca 2021 r.

źródło: Koleje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content