play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Katowice: Wpadł narkotykowy diler

today14 września 2022

Background

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 6 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna dodatkowo poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary za poprzednio popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z kryminalnymi z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli prawie 2,7 kg sypkiej amfetaminy, 660 ml płynnej, MDMA o masie prawie 1,5 kg, 600 sztuk tabletek extasy i ponad 0,5 kg marihuany – czyli łącznie prawie 6 kilogramów narkotyków.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wtedy też okazało się, że 33-letni mieszkaniec Chorzowa poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary 13 miesięcy więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. W Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie podejrzanemu przedstawiono zarzut wprowadzenie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości – czytamy na stronie internetowej katowickiej Policji.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna trafił do zakładu karnego, w związku z realizacją nakazów osadzenia wydanych przez katowicki i chorzowski sąd. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Foto i źródło: KMP Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content