play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Narkotyki, kominiarki i farby w sprayu – „akcja” śląskich pseudokibiców

today4 marca 2020

Background

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat, którzy przewozili w samochodzie m.in. narkotyki, kominiarki i farby w sprayu. Są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, wpadli w ręce stróżów prawa po zgłoszeniu o kilkunastu autach, którymi miały poruszać się zamaskowane osoby. 

Policjanci z Radzionkowa patrolowali miasto, kiedy otrzymali zgłoszenie, że do Nakła Śląskiego przyjechało kilkanaście aut, którymi podróżowały zamaskowane osoby. Mężczyźni, związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, mieli malować sprayami ściany budynków. Na miejsce skierowano policjantów z Radzionkowa, Tarnowskich Gór oraz katowickiego oddziału prewencji. Legitymowani, to mieszkańcy Mikołowa, Zabrza i Tarnowskich Gór. Mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Policjanci, sprawdzając zatrzymane samochody, znaleźli m.in. marihuanę, tabletki ecstasy, kominiarki, ochraniacze na szczękę oraz farby w sprayu. W związku z tym stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, jednemu z nich – 21-letniemu mieszkańcowi Zabrza – policjanci przedstawili zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów, nie doszło do zakłócenia porządku i konfrontacji pseudokibiców.

Pseudokibice uważają się za sympatyków danej drużyny, ale forma ich działań ma zwykle charakter przestępczy. Nie mogą jednak czuć się oni bezkarnie. W każdej śląskiej komendzie służbę pełnią policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content