play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Narkotyki sypali na Podbeskidziu, żonglując i szafując ludzkim życiem i zdrowiem

today8 lipca 2021

Background

Dziewięć osób objętych aktem oskarżenia, który trafił już do Sądu Okręgowego w Bielsku Białej. Według śledczych, grupa handlowała marihuaną, tabletkami ekstazy i dopalaczami w Cieszynie, Bielsku, Ustroniu, Kozach i kilku innych miejscowościach na południu województwa. Działali od ponad czterech lat.

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Bielsku Białej akt oskarżenia przeciwko 9 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

W toku śledztwa ustalono, że zorganizowana na terenie województwa śląskiego grupa przestępcza, zajmowała się obrotem ekstazy, marihuaną oraz dopalaczami.

Jarosław Ł. zarządzając stworzoną przez siebie grupą przestępczą określał teren, na którym poszczególni handlarze mogli sprzedawać narkotyki, decydował, z kim mogli współpracować, a także narzucał cenę.

Hersztowi tej bandy, Jarosławowi Ł. przestawiono zarzut z art. 258 § 3 kk oraz 5 zarzutów uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego, substancji psychotropowej i nowej substancji psychoaktywnej.

Reszta usłyszała między innymi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

Sześć osób zostało już tymczasowo aresztowanych, a reszta z nich objęta jest policyjnym dozorem.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content