play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie rozpoczynają się w Bytomiu

today9 lipca 2021

Background

Dziś wielki dzień polskiego tenisa, bo Hubert Hurkacz zagra o finał wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. Drugi powód to mistrzostwa, które rozpoczynają się dziś w Bytomiu.

Rywalem Huberta Hurkacza będzie Włoch Mateo Berettini. Zawodnicy już raz kiedyś spotkali się na korcie. Było to w czasach juniorskich na obiekcie Górnika Bytom, wtedy lepszy okazał się Włoch.

Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu

Już dzisiaj na wspomnianych kortach w Bytomiu rozpoczynają się Narodowe Mistrzostwa Polski. W tym roku rekordowa jest pula nagród jak na polskie warunki. – Jeszcze 5 lat temu pula nagród na Mistrzostwa Polski wynosiła zaledwie 30 tysięcy złotych. W 2019 w Gliwicach było to 140 tysięcy, w roku 2020, tutaj w Bytomiu,  250 tysięcy. W tym roku będzie to ponad 700 tysięcy – mówi dyrektor turnieju Dariusz Łukaszewski.

– Czy na 100. lecie Polskiego Związku tenisa można sobie wyobrazić lepszą imprezę i miejsce? Nie. Mamy tu wszystko, co jest potrzebne do tego znakomitego jubileuszu. Wspaniały obiekt, nagrody, oprawę i oczywiście zawodników  – dodaje Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W Bytomiu tytułów bronić będą Magdalena Fręch i Kacper Żuk. Do rywalizacji przystąpi czołówka polskiego tenisa. Do gry wraca nawet Marta Domachowska. Co ważne, rywalizacja będzie się odbywała z udziałem kibiców.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content