play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Narodowy Program Szczepień: rejestracja przewlekle chorych

today10 marca 2021

Background

Kolejna grupa obywateli może się rejestrować na szczepienia przeciw covid 19. Zapisywane są osoby przewlekle chore. Preparat zaczną przyjmować w poniedziałek.

To przede wszystkim pacjenci onkologiczni, dializowani, po przeszczepach i osoby mechanicznie wentylowane. Formalnie mówi się o tej części programu szczepień, że to etap 1B. Co ważne, jeśli pacjent jest hospitalizowany, szczepionkę przyjmie w placówce w której jest leczony. Skierowanie dla większości takich osób zostanie wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia.

Niewykluczone, że grupa ta zostanie poszerzona. Rada Medyczna rekomenduje, by do tego etapu zakwalifikować również pacjentów, którym zdiagnozowano choroby onkologiczne, a którzy jeszcze nie podjęli leczenia, a także tych , którzy zostali zakwalifikowani do przeszczepów.

22 marca – rozpoczną się szczepienia pacjentów w wieku 69 lat, a tydzień później służby mundurowe.

Do tej pory w Polsce antycovidowe preparaty przyjęło ponad 4 mln osób z kilku grup – to przede wszystkim pracownicy placówek medycznych i zakładów opiekuńczych, seniorzy, nauczyciele. Przeszło 1,5 mln – otrzymało obie dawki.

 

źródło: szczepimysie.pl

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content