play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nasi sąsiedzi zamykają granice. Ruch pociągów Kolei Śląskich wstrzymany

today13 marca 2020

Background

Na oficjalnej witrynie Kolei Śląskich czytamy:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wstrzymujemy kursy przygraniczne. Oznacza to, że od 14.03 nasze pociągi kursujące do Bohumina będą kończyć swój bieg w Chałupkach!

Od 14.03 również pociągi Czeskich Drahów nie będą już wjeżdżać na polska stronę Cieszyna. Zawieszone są także kursy pociągów słowackich do Zwardonia. Według wstępnych ustaleń sytuacja taka ma potrwać przez najbliższe 30 dni, możliwe są jednak dalsze zmiany w tym zakresie, więc prosimy o obserwacje oficjalnej strony Kolei Śląskich.

 

  • cover play_arrow

    Nasi sąsiedzi zamykają granice. Ruch pociągów Kolei Śląskich wstrzymany Redakcja Radia Piekary

 

Potwierdza Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich. W Czechach zakażenie koronawirusem wykryto dotąd u około stu osób, połowę w samej Pradze.

Obsługa nadal apeluje o uzupełnianie tzw. Kart Podróżnych w postaci krótkich ankiet. Ankiety takie można odebrać w kasach Kolei Śląskich oraz u drużyn pokładowych, można ją pobrać również bezpośrednio z strony internetowej przewoźnikaj. Uzupełnioną ankietę należy przekazać obsłudze pociągu.

To bardzo ważne, aby poszczególni podróżni uzupełniali ankiety, które pozwalają w przypadku wystąpienia ryzyka zarażenia na szybkie dotarcie do osób potencjalnie narażonych na takie niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że dbamy w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo innych osób podróżujących pociągiem, ale również o własne zdrowie. Wystarczy kilka minut na uzupełnienie, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich innych podróżnych i obsługi.

 

źródło:kolejeslaskie.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content