play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nastolatka potrącona przez samochód w Bytomiu. Wiadomo, jak doszło do wypadku

today23 czerwca 2022

Background

Nastolatka została potrącona przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych w Bytomiu. Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Dziś wiadomo już, w jakich okolicznościach doszło do wypadku.

Do wypadku drogowego z udziałem 17-letniej dziewczyny doszło wczoraj, 22 czerwca, o godzinie 15.35 na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Łużyckiej w Bytomiu. Dziś wiadomo, jak doszło do zdarzenia.

Nastolatka potrącona przez samochód w Bytomiu

Pod kołami samochodu znalazła się, na skrzyżowaniu ulic Łużyckiej i Wrocławskiej, 17-letnia dziewczyna. O tym, że w miejscu zdarzenia lądował helikopter LPR informowaliśmy wczoraj. Wówczas wiadome było, że miała ona przebiegać lub szybkim krokiem przechodzić przez drogę w wyznaczonym do tego miejscu. Samochód na jednym z pasów zatrzymał się, jednak inne auto – poruszające się drugim pasem – uderzyło w nią. 23-letni kierowca osobowej skody był, jak dowiedzieliśmy się wówczas, był trzeźwy. w ciężkim stanie przetransportowana została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Poznaliśmy okoliczności wypadku

Wczoraj nie wiadomo było jeszcze w jakich dokładnie okolicznościach doszło do potrącenia 17-latki na przejściu dla pieszych, jednak dziś wiemy na ten temat więcej. Okazuje się, że weszła na przejście dla pieszych, gdy świeciło się dla nich czerwone światło.

-Kobieta wtargnęła na przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną podczas nadawania światła czerwonego, bezpośrednio pod nadjeżdżający środkowym pasem ruchu jezdni trzypasmowej pojazd marki Skoda – mówi asp. Anna Oczkiewicz – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content