play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Nastolatka z Piekar Śląskich biegała po autostradzie! Chciała popełnić samobójstwo

today18 czerwca 2021

Background

W tej sytuacji liczyły się minuty. Policjanci z Piekar Śląskich uratowali nastolatkę, która uciekła z domu i chciała popełnić samobójstwo. Pomoc mundurowych przyszła w ostatniej chwili.

– Dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety, która poinformowała o zaginęciu jej 16-letniej córki, która miała mieć myśli samobójcze. Dyżurny natychmiast podał komunikat podległym patrolom, aby te wszczęły poszukiwania za dziewczyną. Parę minut później wpłynęło zgłoszenie o osobie, która chodzi po ausotradzie i chce wbiec pod nadjeżdżające pojazdy. Dziewczyna zaczęła uciekać, ale policjantom, po krótkim pościgu, udało się ją zatrzymać. Rany po samookaleczaniu zostały opatrzone – mówi reporterowi Radia Piekary  sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy. W tej sytuacji kluczowy okazał się czas reakcji jej mamy oraz piekarskich policjantów.  

Warto pamiętać, że czynny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, jest telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Wystarczy wybrać numer 116 111. To pierwszy krok, ale często – ratujący życie. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content