play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nastolatka z Tarnowskich Gór uratowała życie mężczyźnie

today12 czerwca 2020

Background

Tutaj liczyły się minuty. Jednak dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji 14 – latki z Tarnowskich Gór udało się uratować życie młodemu mężczyźnie.

Gdyby dziewczyna nie zadzwoniła na numer alarmowy 112 i nie opowiedziała, co wstrząsającego widzi za oknem, 28 latek prawdopodobnie nie przeżyłby. Choć nastolatka była wyraźnie poruszona, zachowała zimną krew i wzorowo współpracowała z dyspozytorem WCPR:

 

  • cover play_arrow

    Nastolatka z Tarnowskich Gór uratowała życie mężczyźnie Redakcja Radia Piekary

Młoda tarnogórzanka bardzo precyzyjnie i jasno opisała całą sytuację, dzięki czemu służby błyskawicznie udały się na miejsce. Okazało się, że na dachu budynku przebywał 28-letni mężczyzna. Był cały zakrwawiony, na ciele miał rany cięte. Tarnogórzanin był w stanie ciężkim. Będący na miejscu ratownicy medyczni niezwłocznie przewieźli go do szpitala.

Gdyby nie szybka reakcja i odpowiedzialne zachowanie 14-latki, służby ratunkowe nie dotarłyby na miejsce, a zraniony mężczyzna mógłby nie przeżyć kolejnych minut. Tarnogórscy śledczy będą teraz szczegółowo wyjaśniać, co stało się 28-latkowi i dlaczego cały zakrwawiony znalazł się na dachu 3 piętrowego budynku.

APEL POLICJI:

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacja życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.  Zachęcamy także do korzystania z bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, gdzie specjaliści przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobną pomoc można uzyskać na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl tj. poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

 

Audio i foto: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content