play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

NASZA ROZMOWA z wójtem Świerklańca, który ma koronawirusa. „Straciłem węch i smak”

today27 marca 2020

Background

Niewykluczone, że to pierwszy samorządowiec w województwie śląskim, który jest zakażony koronawirusem. Mowa o wójcie gminy Świerklaniec, Marku Cylu. Ten zapewnia, że fizycznie czuje się już lepiej, nawołuje również do przestrzegania wprowadzonych obostrzeń i pozostania w domach. Naszemu reporterowi Kamilowi Zatońskiemu udało się porozmawiać z wójtem Świerklańca.

W rozmowie z nami Marek Cyl powiedział, że przez ostatnie tygodnie nie spotykał się z mieszkańcami a swoją prace ograniczył tylko do ścisłego zespołu z urzędu, z którym podejmował decyzję. Te osoby oczywiście zostały poinformowane o całej sytuacji, muszą się teraz zgłosić do sanepidu w Bytomiu.

– To są pewne informacje. Prowadzę specjalny kalendarz spotkań i to dzięki niemu wiem, gdzie, kiedy i z kim się widziałem – mówi Radiu Piekary wójt Świerklańca, Marek Cyl.

Teraz wójt czuje sie już lepiej, ale początek choroby był najgorszy.

– Przez kilka dni miałem gorączkę ponad 40 stopni, dreszcze, bóle mięśni i kaszel. Straciłem również smak i węch. Z tego miejsca chce zaapelować: zostańcie w domu. Ja też nie miałem kontaktu z osobą chorą, ani z nikim z zagranicy. Mimo to, wynik testów jest pozytywny i jestem zakażony – dodaje Cyl.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content