play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zdrowie

Nauka jest super! Przed nami 4 Śląski Festiwal Nauki

today24 stycznia 2020

Background

Nauka jest super! Przed nami 4 Śląski Festiwal Nauki. Czy mózg ma płeć, jak od środka wygląda ludzkie ucho, jak drony transportują krew- to tylko nieliczne zagadnienia, z którymi będzie można zapoznać się podczas Festiwalu Nauki, który w niedzielę i poniedziałek odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 200 przygotowanych stanowisk ma udowodnić, że „Nauka jest bliżej”. Pomysłodawcą Festiwalu jest Uniwersytet Śląski, ale w jego organizację włączają się pozostałe śląskie uczelnie. Wśród nich Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Techniczno- Humanistyczna z Bielska- Białej, Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza z Częstochowy.

4 Śląski Festiwal Nauki po raz kolejny wraca z hasłem: „Nauka jest bliżej”- to motyw przewodni całego Festiwalu, którego celem jest pokazanie tego, co śląskie uczelnie mają do zaoferowania.  Udział w Festiwalu jest darmowy. W niedzielę wejście jest otwarte dla wszystkich chętnych, w poniedziałek wyłącznie dla grup zorganizowanych, które zarejestrowały się wcześniej. Aby nie zagubić się w gąszczu wydarzeń warto pobrać darmową aplikację, która wskaże nam na jakie prelekcje pozostały jeszcze miejsce ( na część wydarzeń obowiązuje rejestracja uczestnictwa)

Śląski Festiwal Nauki to kilkaset stanowisk pokazowych, liczne prelekcje i wykłady, podzielone na kategorie: nauki humanistyczno- społeczne, nauki ścisłe, medycyna i zdrowie, przyroda, technika, strefa klimatu i elektromobliności.

Fizjologia bez tajemnic, technika i zdrowie, wirtualna klinika równowagi- to tylko nieliczne ze stanowisk Akademii Wychowania Fizycznego, która włącza się w organizację 4 Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w niedzielę i poniedziałek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Uczelnia będzie promowała także aktywność fizyczną w wirtualnej rzeczywistości, zapowiada Prorektor ds Nauki AWF prof. Andrzej Małecki.

Jak wygląda wnętrze ucha, czy mózg ma płeć, jakie błędy popełniamy podczas badania piersi- tego będzie można między innymi dowiedzieć na stoiskach przygotowanych przez studentów i pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. uczelnia przywiezie ze sobą także fantomy, których można będzie dotknąć. Będzie także duży dział farmacji, w którym zwiedzający będą mogli się przekonać jak wygląda gluten. Za sprawą stołu anatomicznego będzie można wejść wgłąb własnego ciała.

Festiwal odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00. Szczegółowy program festiwalu na stronie slaskifestiwalnauki.pl

.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content