play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nauka zdalna już od poniedziałku. Dotyczy wszystkich placówek?

today7 listopada 2020

Background

Nauka zdalna już od poniedziałku. Dotyczy wszystkich placówek? Od 9 listopada uczniowie klas 1 do 3 szkoły podstawowej zostaną w domach i będą uczyli się zdalnie. To efekt wprowadzonych obostrzeń spowodowanych koronawirusem. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, słuchacze szkół dla dorosłych, uczestnicy pozaszkolnych placówek, prowadzących rozmaite formy kształcenia ustawicznego a także centra kształcenia zawodowego będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym do 29 listopada br.

W swoich placówkach zostaną tylko najmłodsi. Przedszkola i punkty przedszkolne pracują tak, jak do tej pory. W trybie stacjonarnym będą odbywały się zajęcia w szkołach specjalnych młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodkach socjoterapii- tłumaczy Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

W przypadku uczniów szkół podstawowych od poniedziałku 9 listopada placówki będą miały obowiązek zapewnienia opieki w świetlicy, szczególnie dla tych, których rodzice pracują w służbie zdrowia. Szkoła powinna też zapewnić miejsce do nauki zdalnej dla uczniów niepełnosprawnych i tych, którzy w domu nie mają warunków do uczenia się.

 

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content