play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Nawadniali, doświetlali i liczyli na zysk. Plantacje marihuany na Śląsku

today13 kwietnia 2021

Background

Z tej plantacji mogli uzyskać przynajmniej 100 kilogramów narkotyku. Cztery miejsca gdzie rosły konopie indyjskie znalezione na Śląsku przez mundurowych z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Trzymane pod folią, doświetlane, natleniane, nawożone i podlewane. Cztery plantacje konopi indyjskich znaleźli na Śląsku policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Plantacje w domach

W odosobnionych miejscach w domach jednorodzinnych zorganizowano całą infrastrukturę służącą do nielegalnej uprawy. Łącznie w pomieszczeniach rosło ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby, w wieku 39 i 59 lat. Policjanci przeszukali także inne miejsca użytkowane przez podejrzanych, w efekcie czego znaleźli i zabezpieczyli 10 kg marihuany. W Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kolejne plantacje już nie na Śląsku

Sprawę śląscy śledczy prowadzą wspólnie z policją z Zielonej Góry. Tam z kolei w wynajmowanych dwóch mieszkaniach uprawiano konopie. Zorganizowano dwie plantacje, a policjanci zatrzymali do sprawy jednego podejrzanego. W trakcie czynności zabezpieczono łącznie blisko 230 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu zatrzymanego zabezpieczono marihuanę. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi i posiadania marihuany, a następnie został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content