play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Nazwy dla tarnogórskich rond. Patronami WOŚP, SMZT i Bractwo Kurkowe

today28 maja 2021

Background

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Bractwo Kurkowe zostaną patronami rond w Tarnowskich Górach. Dwa z nich to nowe ronda w mieście. Urzędowa decyzja o nadaniu nazw już zapadła.

Już nie tylko w Sosnowcu, ale i w Tarnowskich Górach będzie rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak postanowili miejscy radni na ostatnie sesji:

– Pierwsze rondo, które jest na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Powstańców Śląskich – Rondo Bractwa Kurkowego, ponieważ skwer, który znajdował się tam wcześniej był właśnie Skwerem Bractwa Kurkowego, a na potrzeby ronda bardzo mocno ograniczyliśmy ten skwer. Kolejne nowe rondo, które powstaje na styku ulic Opolskiej i Sobieskiego będzie nosić nazwę Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, ponieważ, jak wiemy, Stowarzyszenie dokonało rzeczy niemożliwej, czyli wpisało nasze miasto na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – potwierdza Piotr Korab z tarnogórskiego magistratu.

Patronów zyskały również nowe ronda, czyli u zbiegu ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego i w pobliżu Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach

– Wpłynął wniosek mieszkańców na nadanie nazwy rondu lub ewentualnie ulicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szukaliśmy rozwiązania i znaleźliśmy takie rondo, które łączy dwa szpitale – Szpital Powiatowy nr 3 i Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach. Postanowiliśmy nadać temu rondu nazwę WOŚP – dodaje Piotr Korab.

To ostatnie istnieje już od dawna, ale dotąd było nie nazwane. Znajduje się w Parku Repeckim, w sąsiedztwie GCR-u i szkoły salezjańskiej, przy ul. Śniadeckiego. Tabliczki z nazwami pojawią się na nowo nazwanych rondach już wkrótce.

 

fot. tarnowskiegory.pl

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content