play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Neogotycka PEREŁKA Bytomia w przebudowie! Trwa remont szkoły muzycznej

today28 lipca 2021

Background

Do października trwać będzie modernizacja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Wykonawca remontuje zabytkową elewację oraz aulę. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,5 miliona złotych!

 

Prace rozpoczęły się już w czerwcu

– Odnawiana jest elewacja, która była w złym stanie. Uzupełniane są tynki, naprawiane uszkodzone elementy. Sporo prac prowadzonych jest w auli, między innymi malowanie, remont balkonów, boazerii, przebudowa podestów sceny i balkonu, jak również montaż nowych foteli – mówi dyrektorka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Fryderyka Chopina, Jolanta Sznajder.

– Na remont otrzymaliśmy dotację z programu inwestycyjnego Ministerstwa Finansów. Remont zakończy się pod koniec października. Rok szkolny rozpoczniemy jednak bez żadnych przeszkód 1 września. Aula będzie jeszcze przez pewien czas wyłączona z zajęć, ale wcześniej też dawaliśmy sobie radę, chociaż na sali koncertowej prowadzone były prace termomodernizacyjne, wymieniana była instalacja elektryczna, grzewcza, witraże, zdemontowano także fotele – dodaje dyrektorka szkoły.

Podczas wcześniejszego remontu szkoły, który przeprowadzono w latach 2018-2019, wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową. A także oświetlenie oraz zainstalowano wentylację mechaniczną, fotowoltaikę i nowoczesny system zarządzania budynkiem.

 

Szkoła jeszcze przed renowacją


Gmach szkoły został wzniesiony w latach 1867-1869. W 1945 roku w gmachu zaczęła działać szkoła muzyczna, wcześniej funkcjonowało tutaj niemieckie gimnazjum klasyczne. A konkretnie do pierwszej dekady XX wieku. To najstarszy budynek szkolny w mieście.

Fot: Facebook/ Miasto Bytom/ Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content