play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

NEWS RADIA PIEKARY: Egzaminy na prawo jazdy są odwoływane

today14 października 2020

Background

Coraz więcej egzaminów na prawo jazdy, w województwie śląskim, jest odwoływanych – to ustalenia reportera Radia Piekary. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

 

Przyszli kierowcy pytają, dlaczego egzaminy są odwoływane

– Piszę do Państwa w sprawie WORD Katowice i przeprowadzania egzaminów. Bedąc w biurze obsługi klienta w Oddziale Terenowym WORD Bytom słyszałam, że są odwoływane egzaminy na prawo jazdy kat. B – piszę do Radia Piekary jedna z osób, która chciała zdać egzamin.
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z WORD-em w Katowicach. Jak usłyszeliśmy, rzeczywiście egzaminy są odwoływane, bo 34 egzaminatorów, czyli ponad 1/3 załogi egzaminującej, nie jest dostępna. – Są to osoby, które są zakażone koronawirusem lub przebywają na kwarantannie. Z różnych powodów. Często same miały kontakt z osobą zakażoną, ale również przebywają w domu z dziećmi. To ogromna przeszkoda, dlatego niektóre egzaminy musieliśmy odwołać – mówi Radiu Piekary Mariusz Ogłodziński, zastępca dyrektora d.s. egzaminów i nadzoru.
Przypomnijmy, dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o ponad 6 tysiącach przypadków zakażenia koronawirusem. To największy przyrost w kraju od początku pandemii.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content