play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nic się nie dzieje? Nic podobnego. Trwa przebudowa ul.Dworcowej w Katowicach

today22 stycznia 2020

Background

Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby się nic na placu przebudowy nie działo. – Ale się dzieje” – zapewniają katowiccy urzędnicy, w odniesieniu do modernizowanej ul. Dworcowej i uwag mieszkańców, którzy twierdzą, że prace między ul. św.Jana i Mariacką wyraźnie zwolniły.

Urzędnicy przekonują, że po okresie prac wyraźnie widocznych, a związanych ze zdejmowaniem nawierzchni, demontażem instalacji i publicznej toalety na środku ulicy, przyszedł czas na działania mniej dostrzegane przez obserwatorów z zewnątrz. W grudniu była co prawda chwila przestoju, związana z przekładką kabla energetycznego, ale w tej chwili wszystko znowu podobno idzie zgodnie z harmonogramem.

  • cover play_arrow

    Nic się nie dzieje? Nic podobnego. Trwa przebudowa ul.Dworcowej w Katowicach Adam Grabałowski

Ewa Lipka z ratusza zapewnia, że jeszcze w tym roku ul.Dworcowa stanie się reprezentacyjnym deptakiem. Nie będzie ruchu samochodowego, będą za to kawiarnie, ławki, fontanny, słowem mnóstwo miejsca do spotkań i relaksu. Po sąsiedzku, strategicznego znaczenia coraz bardziej nabiera ul. Tylna Mariacka, przy której w połowie roku ruszy montaż automatycznego, kilkupoziomowego parkingu. Swego czasu mówiło się też o inwestycji w rejonie wiaduktu kolejowego na ul.św.Jana. Miało tam powstać małe centrum przesiadkowe i połączenie z dworcem PKP. Ustaliliśmy, że na razie ta inwestycja została wstrzymana.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content