play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nie bądź głuchy na przemoc! Kampania społeczna w Świętochłowicach

today24 grudnia 2020

Background

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”, pod patronatem Prezydenta Miasta, rozpoczęła kampanię pod nazwą „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc”.

Jak czytamy w zapowiedzi akcji, kwestie rodzinne to bardzo delikatna sprawa dla każdego. W większości domów zdarzają się kłótnie. Nierozwiązane problemy życia codziennego często doprowadzają do przemocy. Agresywne zachowanie sprawcy staje się coraz bardziej śmiałe o ile przypadkowi świadkowie przymykają oczy, twierdząc że to nie ich sprawa albo też nie potrafią samodzielnie udzielić pomocy lub nie wiedzą, jak i gdzie jej szukać.

Osoba doznająca przemocy, paraliżowana strachem, czuje się bezradna, nie wie do kogo zgłosić się po pomoc, a często jedna rozmowa z psychologiem, czy z policjantem pomoże wskazać odpowiednią drogę, w tym również możliwości prawne. A może wystarczyć jeden telefon – połączenie do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”. Po drugiej stronie jest osoba, która po przeprowadzeniu rozmowy zorganizuje (w dogodnym terminie) spotkanie z przedstawicielem danej instytucji, również z funkcjonariuszem Policji, w zależności od nasilenia problemu. Spotkanie będzie mogło się odbyć w miejscu dla tej osoby bezpiecznym, pozwalającym na swobodną rozmowę, czytamy we wprowadzeniu do kampanii.

W ramach Kampanii „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc”, wraz z przedstawicielami SOW „Przystań”, policyjna profilaktyk oraz dzielnicowy ze świętochłowickiej komendy nakręcili spot.

Film poświęcony jest tematyce przemocy domowej. W rolę ofiary oraz samego sprawcy przemocy wcielili się przedstawiciele SOW „Przystań, natomiast rolę świadków przemocy odegrali policyjny profilaktyk oraz dzielnicowy.

źródło: Policja Świętochłowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content