play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Nie będzie Jarmarku na Nikiszu

today13 listopada 2020

Background

Sytuacja epidemiczna sprawiła, że odwołano w tym roku słynny jarmark na zabytkowym Nikiszowcu w Katowicach. Organizatorzy legendarnej już imprezy informują o swojej decyzji na profilu facebookowym.

Jak czytamy w komunikacie’ 'Nie możemy i nie chcemy ryzykować Waszym i naszym zdrowiem i życiem. Jest nam bardzo ciężko, ale innej decyzji nie mogliśmy podjąć’.

Przyczyna jest powszechnie znana – zagrożenie epidemiczne. Wiadomo również, że nie odbędzie się również kolejny jarmark bożonarodzeniowy, na katowickim rynku, który miał rozpocząć się za tydzień ani też kiermasz w Chorzowie.

Na profilu „Jarmark na Nikiszu” czytamy m.in. „Szanowni Mieszkańcy Nikiszowca, Goście i Wystawcy Jarmarku Na Nikiszu. Od 2008r. początek grudnia to wielkie święto Nikiszowca i najważniejszy moment w naszym zawodowym życiu. Czas pełen niezwykłej energii, zaangażowania setek osób i instytucji, wielkiego świętowania pozytywnej zmiany Nikiszowca. Tak, można by jeszcze wiele słów napisać, żeby odwlec ten trudny moment, ale musimy to teraz zrobić. Z wielkim żalem informujemy, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego Jarmarku Na Nikiszu”.

Dziękując mieszkańcom za wyrozumiałość, a partnerom (szczególnie Miastu Katowice) za dotychczasowe starania w przygotowaniu wydarzenia, zwrócono się także do wystawców, którzy cały rok tworzą „swoje piękne przedmioty, żeby tutaj w Nikiszowcu je pokazać na Jarmarku (…)”. Podmioty, które wpłaciły już wpisowe organizatorzy postarają się zwrócić więcej niż regulaminowe 50%. Niewykluczone, że namiastkę jarmarku uda się zorganizować wirtualnie.

źródło: profil „Jarmark na Nikiszu”

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content