play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Nie byli świadomi pożaru tuż za ścianą. Ocaliła ich szybka reakcja policjantów

today11 maja 2021

Background

Niewiele brakło i doszłoby do tragedii. Dzięki interwencji policjantów z Kuźni Raciborskiej udało się zapobiec nieszczęśliwemu finałowi groźnego pożaru, który strawił budynek gospodarczy przy jednym z domów. 

Niepokojące kłęby dymu

Kuźniańscy policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli z odległości kilku kilometrów ogromne kłęby dymu na horyzoncie, które unosił się nad miejscowością Babice. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

Nie byli świadomi pożaru tuż za ścianą

Na ulicy Piaskowej mundurowi zauważyli pożar pomieszczenia gospodarczego przylegającego do domu mieszkalnego oraz składowane tam drzewo. Stróże prawa zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mieszkańców domu, którymi byli 36-letni mężczyzna i jego 11-letnia córka. Następnie po zaalarmowaniu domowników policjanci przy wykorzystaniu znajdującego się na posesji węża ogrodowego przystąpili do gaszenia pożaru.

Sytuacja szybko opanowana

Policjanci wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie. Jak ustalili strażacy, zapaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze oraz zgromadzone drzewo. Pożar realnie mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych. Szybka reakcja kuźniańskich stróży prawa na zagrożenie pozwoliła uniknąć tragedii.

 

Źródło/fot. Policja Śląska/Racibórz

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content