play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nie chcą wypadków! Podpisują petycję żądając przebudowy skrzyżowania

today3 września 2020

Background

W jeden dzień podpisało ją ponad tysiąc osób. A licznik wciąż rośnie. Mowa o internetowej petycji dotyczącej przebudowy feralnego skrzyżowania w Boniowicach w gminie Zbrosławice.

Na krzyżówce drogowej 94 z drogą powiatową bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Mieszkańcy nie wierzą już w zapewnienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach i domagają się natychmiastowych działań.

Mieszkańcy gminy od kilku lat słyszą zapewnienia ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowie ronda w tym miejscu. Realizację inwestycji przesuwano już kilkukrotnie, zaś obecnie planuje się jej rozpoczęcie dopiero w 2022 roku. Petycję kierujemy przede wszystkim do zarządcy drogi krajowej nr 94 czyli GDDKiA, ale i do Urzędu Gminy w Zbrosławicach. W opinii mieszkańców dotychczasowe działania urzędników w tej sprawie są niewystarczające – Mówi Radiu Piekary Robert Lewandowski, twórca internetowej petycji.

O tym, że skrzyżowanie jest niebezpieczne świadczą chociażby statystyki policyjne. Tylko w tym roku doszło tam do 9 kolizji i 3 wypadków drogowych. Ostatni zakończył się śmiercią 42 letniego motocyklisty. Zbieranie podpisów trwa do 14 września.

Link do pobrania petycji w celu jej wydrukowania:
 

Fot: Zbrosławice24

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content